Brno a svoz komunálního odpadu

Sběr a svoz komunálního odpadu = pravidelné vyvážení odpadové nádoby se směsným odpadem svozovou firmou, která provádí služby  v oblasti odpadového hospodářství. Zařazení odpadu dle Vyhlášky č. 381/2001 Sb. je pod katalogové číslo 20 03 01 směsný komunální odpad.

Co do komunálního odpadu rozhodně nepatří
• nebezpečný odpad jako jsou - prošlé léky, plechovky od barev, nádoby od olejů nebo ropné látky, chemikálie, odpadní rtuť, odpadní kyseliny a louhy, zbytky barev, suť, zemina...

biologický odpad – papír a lepenka, biologický odpad z kuchyní a stravoven (zbytky jídla), jedlý olej a tuk, dřevo, odpady ze zahrad...

Potřebujete-li zajistit odvoz nebezpečného odpadu nebo biologického odpadu je nutno oslovit a využít služeb specialistů na odvoz odpadů.

Rada profesionálů: důsledně kontrolujte, jaký odpad do odpadových nádob ukládají pracovníci vaší firmy, předejte tak možnému postihu od inspektorů životního prostředí, kteří se při kontrolní činnosti na tyto odpadové nádoby rádi zaměřují.

Odpadové nádoby
Nejobvyklejší nádoby k uložení odpadu z firem a živností jsou plastové nádoby o objemu 120 ltr, 240 ltr a 1100 ltr a pro občany tradiční kovové kulaté popelnice o objemu 110 litrů, které sice moc pěkně nevypadají, ale za to dlouho vydrží.

Technika na svoz odpadu
K vlastnímu svozu a přepravě odpadů se používají speciální vozidla, která jsou vybavena lisovacím zařízením. Odpad je ve vozidle průběžně lisován a díky tomu do sebe může „vyklopit“ i stovky odpadových nádob, než je zaplněno. Poté musí odjet s odpadem na skládku nebo do spalovny odpadu a vrací se zpět na svou trasu.

Brno svoz odpadu pro občany
Na území města Brna zajišťuje svoz komunálního odpadu pro občany společnost SAKO Brno, a.s. (SAKO). Pokud jste občanem města Brna obracejte se na na tuto městskou společnost s potřebou přistavení odpadové nádoby (popelnice). Co se týká poplatků, pro rok 2016 je poplatek stanoven na částku 670,--Kč/občan. Poplatky za svoz hradí občané prostřednictvím Magistrátu města Brna.

Brno svoz odpadu pro firmy
U podnikatelských subjektů je situace pro odvoz komunálního odpadu opačná. Každý podnikatel, který potřebuje řešit sběr a svoz komunálního odpadu si může svoji firmu na svoz vybrat podle libosti.

Jak vybírat? Poradíme vám… Ve městě Brně působí na svoz celkem 5 společností. Kaiser servis, spol. s r.o. zahájil poskytování této služby 1.1.2010. Ano, přiznáváme, jsme ze zmíněných firem pro oblast pravidelný svoz směsného komunálního odpadu nejmladší, což je však pro naše zákazníky spíše výhodou. Znáte pořekadlo „…to nejlepší na konec…“. Právě to u nás platí dvojnásob! Proč? Zahraniční svozové firmy si v Brně „rozdaly karty“ a ceny za svoz mají mnohdy výrazně předraženy.

Jak je to u nás?
Pro nás je zákazník na první místě, oproti konkurenci máme nízké a reálné ceny. Nyní máme akci svoz odpadu 2 měsíce zdarma, máme slušně vychované popeláře, můžete nám zdarma volat na zelenou linku 800 888 248, můžete nám předat k využití nebo odstranění jakýkoli odpad, který vám vznikne. V oblasti trhu odpadového hospodářství působíme téměř 17 let. Posuďte sami výhodnost naší nabídky a staňte se zákazníkem moderní české firmy. Bude nám ctí, starat se o vaše odpadové hospodářství.

Jste z Brna, my také. Máte komunální odpad? Vyřešíme Vám jej k naprosté spokojenosti. Poptejte nás ještě dnes. Je to jednoduché, online a cenovou nabídku dostanete do 24 hodin.
 

Mohlo by se vám hodit