Odběr a laboratorní rozbor odpadní vody z tukového lapolu

Celá ČR
Značka: Kaiser servis
1,21 Kč / ks 1 Kč bez DPH
Skladem

Kaiser servis nabízí komplexní služby v oblasti odběru a laboratorního rozboru odpadní vody z tukových lapolů. Zajišťujeme pravidelný odběr vzorků a jejich následný rozbor v naší certifikované laboratoři Nanolab.

NEZÁVAZNĚ POPTAT >

Detailní informace

Ve dne, v noci
Ve dne, v noci
jsme k dispozici 24/7
Full-servis
Full-servis
včetně zákonné agendy pro úřady
21 let na trhu
21 let na trhu
využijte naši zkušenost a odbornost
Problémy vyřešíme!
Poradíme si
Vy se věnujte svému podnikání

Detailní popis produktu

cela_crOdběr a laboratorní rozbor odpadní vody z tukového lapolu

Služba odběru a laboratorního rozboru odpadní vody z tukového lapolu je klíčová pro zajištění, že vypouštěná voda splňuje všechny legislativní požadavky a limity. 

Na počátku stojí samotný odběr vzorků odpadní vody, který se musí provádět podle přísných metodických pokynů. Cílem je získat vzorek, který bude co nejvíce reprezentativní, aby výsledky analýzy přesně odrážely skutečný stav zkoumané odpadní vody.

Popis služby

Přípravná fáze
Zahrnuje komunikaci s klientem, určení počtu a typu vzorků, které budou odebrány, a plánování termínu odběru.

Odběr vzorků
Technik přijde na místo a provede odběr vzorků odpadní vody přímo z tukového lapolu.

Transport do laboratoře
Odebrané vzorky jsou bezpečně zabalené a označené, následně jsou přepraveny do laboratoře, kde proběhne jejich analýza.

Laboratorní analýza
V laboratoři se provádějí testy na zjištění koncentrace tuků, olejů a dalších látek v odpadní vodě. Analýza může zahrnovat i další parametry, jako je pH, teplota, chemická spotřeba kyslíku (COD), biologická spotřeba kyslíku (BOD), celkové suspendované pevné látky (TSS) a další.

Zpráva a doporučení
Na základě výsledků analýzy je vypracována zpráva, která obsahuje detailní informace o složení a kvalitě odpadní vody. Zpráva také poskytuje doporučení pro optimalizaci provozu tukového lapolu a případná opatření pro zlepšení kvality odpadní vody.

V případě, že jsou v odpadní vodě nalezeny škodlivé látky v koncentracích přesahujících povolené limity, navrhujeme konkrétní řešení. Mohou to být například úpravy v procesu zacházení s odpadními vodami, instalace dalších čistících zařízení nebo změny v provozních postupech.

 

NEZÁVAZNĚ POPTAT >

 

FAQ

Je doporučeno provádět odběr a laboratorní rozbor přečištěné odpadní vody z tukového lapolu minimálně 4x ročně, aby bylo zajištěno, že vypouštěná voda splňuje všechny normy a limity.

Frekvence rozboru by měla být v souladu s místními předpisy a také závisí na množství a typu odpadu, který váš tukový lapol zpracovává. Doporučujeme provádět rozbor alespoň jednou ročně, ale v případě vyššího zatížení častěji.

Výsledky rozboru obvykle poskytujeme do 7-14 dnů od odběru vzorků. Pokud potřebujete rychlejší zpracování, informujte nás prosím předem a pokusíme se vyhovět vašim potřebám.

V případě, že rozbor odhalí problémy, naši odborníci vám poskytnou doporučení k nápravným opatřením. Může jít například o úpravu procesů čištění, změnu údržby lapolu, nebo instalaci dalších zařízení pro lepší ošetření odpadní vody. Naše firma také nabízí konzultace a podporu pro implementaci těchto opatření.