Přistavení kontejneru na azbest

Eternitové střechy na dvorcích a různých přístřešcích či azbestové stoupačky v domech byly donedávna naprostou samozřejmostí. Azbest se v přírodě volně vyskytuje ve formě ...Eternitové střechy na dvorcích a různých přístřešcích či azbestové stoupačky v domech byly donedávna naprostou samozřejmostí. Azbest se v přírodě volně vyskytuje ve formě minerálů, je typický tvorbou tenkých vláknitých struktur, které se snadno odštěpují. Používání azbestu se rozšířilo zejména v druhé polovině 19. století. Azbestová vlákna se začala využívat jako hlavní surovina nebo příměs nejrůznějších výrobků. Velkou výhodou azbestu je jeho nehořlavost, odolnost vůči působení kyselin, elektrická nevodivost, pevnost a ohebnost. 70 % azbestu našlo díky svým unikátním vlastnostem uplatnění ve stavebnictví, kde se azbestové výrobky využívaly zejména jako střešní krytiny, instalační roury, zabudované nebo exteriérové a podstřešní desky. Dále se azbest běžně přidával jako příměs do protipožárních nástřiků a nátěrů. Až později se přišlo na to, že odštěpky azbestových vláken mohou způsobovat zdravotní problémy a že jsou podezřelé zejména z karcinogenních vlastností.

Čím je azbest nebezpečný

Nebezpečí nespočívá v chemických reakcích či změnách azbestu, ale v mechanickém dráždění měkkých tkání. Odštěpky azbestových vláken mohou být vdechnuty a dostávají se do plic, kde se zabodávají do plicních sklípků a postupem času okolo nich může vzniknout rakovinné bujení. Používání azbestu je proto v mnoha zemích již dnes zakázáno a v současnosti se pracuje na odstranění azbestu z okolí lidských sídel. Při manipulaci s azbestem je však nutno postupovat opatrně, při demolici nebo jiných mechanických postupech likvidace azbestových výrobků dochází často k většímu uvolnění azbestu do prostředí než jeho ponechání na místě. Pokud se rozhodnete zlikvidovat azbestové výrobky ve vašem okolí, zavolejte profesionální firmu Kaiser servis, která disponuje profi vybavením a proškolenými pracovníky, kteří se postarají o likvidaci azbestových střech i demolici objektů s výskytem azbestu. Na azbestový odpad přistaví speciální kontejner, ve kterém kontaminovaný odpad odvezou a ekologicky zlikvidují.

Obraťte se i vy na odbornou firmu v oblasti likvidace odpadů a nechte si připravit nezávaznou cenovou kalkulaci.Od zítra můžete také pomáhat. Zavázali jsme se, že za každou tunu odpadu, kterou odvezeme od našich zákazníků, pošleme 1Kč projektu Kaisermanův nadační fond. Odtud peníze transparentně putují tam, kde jsou třeba.Neradi se chlubíme, ale když to stojí za to...Jak to děláme? Nahlédněte pod pokličku


Máte už smlouvu s konkurencí?

Vyřídíme za vás celý přechod

A když se něco zadrhne,
dostanete rok
našich služeb grátis.


® 2002 - 2023 Kaiser servis, spol. s r. o., všechna práva vyhrazena

Facebook   YouTube