Ukliďme Česko – úklidové akce dobrovolníků

Akce „Ukliďme Česko“ si získává neustále větší počet příznivců. Jedná se o úklidové akce dobrovolníků, kteří se na nejrůznějších místech naší vlasti zapojují do smysluplné činnosti ...Akce „Ukliďme Česko“ si získává neustále větší počet příznivců. Jedná se o úklidové akce dobrovolníků, kteří se na nejrůznějších místech naší vlasti zapojují do smysluplné činnosti – úklidu v přírodě. Své ruce k dílu přikládají jak jednotlivci, tak celé organizace, děti, mládež, pracující i ti, kteří jsou již na zaslouženém odpočinku.

Osvědčený vzor převzatý ze zahraničí

Vzorem pro konání této akce je mezinárodně osvědčený model dobrovolnické akce s názvem „Let‘s Do It!“. V celém světě se akce zúčastnilo více než 100 zemí a v nich na 9 milionů dobrovolníků.

Výsledky jarní a letní části akce

Podle výsledků zpracovaných ke konci července 2015 se dobrovolnické akce zúčastnilo v ČR 31 tisíc osob, kterým se podařilo zbavit přírodu 1 000 tun odpadů. Celkově se do té doby konalo 919 úklidů, do nichž se zapojilo celkem 330 obcí, dále 157 škol, 24 firem, 255 zájmových organizací a 153 aktivních jednotlivců.

I na podzim je možné se zúčastnit

Hlavní termíny konání úklidů jsou stanoveny na jarní období, ovšem i na podzim je možné organizovaně přijít přírodě na pomoc. Například v listopadu si můžete sjednat individuální termíny, ve kterých se pustíte do úklidu i vy.

Využijte interaktivní mapu

Na webové adrese http://www.uklidmecesko.cz/map/ naleznete interaktivní mapu úklidů, černých skládek, sběrných dvorů a dalších důležitých informací. Přes tuto interaktivní mapu se můžete rovněž spojit s organizátory jednotlivých akcí, vyhledávat kontakty na jiné dobrovolníky atd. Pokud si nahrajete do svého chytrého mobilního telefonu aplikaci „ZmapujTo“, která je dostupná na stránkách http://www.zmapujto.cz/, můžete sami poukázat třeba na nově vzniklou černou skládku anebo zjistit, kde nejblíže ve vašem okolí naleznete sběrný dvůr. Tato mobilní aplikace je účinným nástrojem pro hlášení podnětů od občanů.

 Od zítra můžete také pomáhat. Zavázali jsme se, že za každou tunu odpadu, kterou odvezeme od našich zákazníků, pošleme 1Kč projektu Kaisermanův nadační fond. Odtud peníze transparentně putují tam, kde jsou třeba.Neradi se chlubíme, ale když to stojí za to...Jak to děláme? Nahlédněte pod pokličku


Máte už smlouvu s konkurencí?

Vyřídíme za vás celý přechod

A když se něco zadrhne,
dostanete rok
našich služeb grátis.


® 2002 - 2023 Kaiser servis, spol. s r. o., všechna práva vyhrazena

Facebook   YouTube