Koloidní vs iontové stříbro

koloidní stříbro má díky svým antimikrobiálním účinkům využití v široké řadě případů. Před objevem moderních antibiotik se koloidní stříbro používalo jako univerzální lék na řadu infekcí a onemocnění.Koloidní stříbro je vodný roztok kationtů stříbra (Ag+). Jedná se o nanočástice čistého metalického stříbra, rozptýlené v čištěné vodě.

Koloidní stříbro má díky svým antimikrobiálním účinkům využití v široké řadě případů. Před objevem moderních antibiotik se koloidní stříbro používalo jako univerzální lék na řadu infekcí a onemocnění. V poslední době se opět těší velké oblibě a někteří lidé tvrdí, že dokáže nahradit antibiotika a další léky na léčbu bakteriálních, virových a plísňových infekcí. Ionty stříbra jsou považovány za "biologicky aktivní" substanci, která je odpovědná za léčivé účinky koloidního stříbra. 

Rozdíly mezi koloidním a iontovým stříbrem
Koloidní stříbro vzniká rozptýlením nanočástic čistého stříbra v čištěné vodě. Stříbro je tak v roztoku rovnoměrně rozděleno v koncentraci, která je pevně stanovená. Velikost částic stříbra v roztoku se pohybuje řádově mezi 1-10 nm. Jen pro představu - velikost virů se pohybuje řádově mezi 15-100 nm.
Valná většina produktů neužívá stříbro koloidní ale iontové. Tyto 2 formy lze od sebe rozeznat relativně snadno, a to pouhým okem. Zatímco disperze nanostříbra je žlutá až hnědá (její odstín závisí na velikosti nanočástic a jejich koncentraci, resp. na stáří disperze), roztok iontového stříbra je čirý.Od zítra můžete také pomáhat. Zavázali jsme se, že za každou tunu odpadu, kterou odvezeme od našich zákazníků, pošleme 1Kč projektu Kaisermanův nadační fond. Odtud peníze transparentně putují tam, kde jsou třeba.Neradi se chlubíme, ale když to stojí za to...Jak to děláme? Nahlédněte pod pokličku


Máte už smlouvu s konkurencí?

Vyřídíme za vás celý přechod

A když se něco zadrhne,
dostanete rok
našich služeb grátis.


® 2002 - 2023 Kaiser servis, spol. s r. o., všechna práva vyhrazena

Facebook   YouTube